Zewnętrzne stosowanie gliny kambryjskiej biało – błękitnej.

Zewnętrzne stosowanie gliny daje dość szybki rezultat. Praktycznie nie ma środka leczniczego który można z nią porównać pod względem efektywności.

Glinę zalewamy świeżą, czystą wodą w taki sposób, aby była w całości przykryta (wykorzystujemy to tego emaliowane, drewniane lub gliniane naczynie). Odstawiamy na kilka godzin, aby glina zrobiła się wilgotna, mieszamy, twarde grudki rozgniatamy palcami lub drewnianą łopatką (łyżeczką). Nie używamy do tego przyrządów metalowych, gdyż mogą negatywnie wpływać na przygotowaną masę.

Masa powinna być jednorodna, bez grudek, mieć konsystencję śmietany. W takim stanie glina jest gotowa do użycia.

Do stosowania zewnętrznego glinę stosuje się głównie w postaci okładów i aplikacji. Od razu po aplikacji u chorego może pojawić się bardzo przyjemne odczucie. Dzieje się tak dlatego, że glina bardzo pozytywnie oddziaływuje na chore miejsce, usuwa obumarłe komórki oraz zastępuje je nowymi i silnymi.

Glinę można wykorzystywać przy leczeniu ostrych i chronicznych chorób, wrzodów, oparzeń, ran, złamań itd. w każdym wieku i bez obaw, ponieważ nie szkodzi.

Na guzy, rany z ropieniami, miejsca dotknięte egzemą i innymi chorobami skórnymi należy przykładać glinę bezpośrednio na chore miejsce, bez gazy, nie obawiając się jakiejkolwiek infekcji ponieważ glina posiada właściwości antybakteryjne.

Jeśli rany, guzy czy jakiekolwiek inne choroby zostaną wyleczone za pomocą gliny to można być pewnym, że organizm się w pełni oczyścił i nawrót choroby nie nastąpi.

W celu wyleczenia wielu chorób (raka, guzów, żylakowatości, choroby wrzodowej żołądka lub jelit i in.) na chorą część ciała należy wykonać 4-5 aplikacji w ciągu dnia. Przy chorobach płuc, żołądka, wątroby, nerek aplikacje wykonuje się lokalnie, na chorą część ciała.

Glina jest również doskonałym środkiem na złagodzenie każdego bólu – głowy, oczu, uszu, we wszystkich  przypadkach chorób nerwowych. W tym celu aplikacje wykonuje się na tył głowy, okolice móżdżku, czoła i skroni. Jak najczęściej aplikacje należy wykonywać na kość ogonową kręgosłupa (dolna część kręgosłupa). Przy zgrubieniach, wzdęciach, guzach nie ma lepszego środka, niż glina którą należy przyjmować na stałe.

Aplikacje można przeprowadzać bezpośrednio na chore miejsce lub przez cienką bawełnianą tkaninę (gaza 2-3 warstwowa).

Glina jest na tyle mocna, że do osiągnięcia niezbędnego efektu wystarczy nanieść jej 1-2 milimetrową warstwę. Następnie glinę należy przykryć cienkim polietylenem (aby uniknąć wyschnięcia) i zastosować izolację cieplną za pomocą miękkiej tkaniny (zasada kompresu).

Takie zabiegi wykonywane są w odstępach czasowych. Zwykle aplikację z gliny należy pozostawić na chorym miejscu na 2-3 godziny. Jeśli nakładamy glinę w celu usunięcia toksyn i substancji szkodliwych powinna ściśle przylegać do chorego miejsca przez 1,5 godziny.

Ilość aplikacji zależy od konkretnego przypadku i stanu chorego. Zwykle wystarczą 2-3 aplikacje w ciągu dnia, ale można robić ich więcej, jedna za drugą w ciągu dnia i w nocy. Nie należy się poddawać jeśli aplikacje wywołają ból lub obrzęk. Trzeba kontynuować ich stosowanie do pełnego wyleczenia. Czasem wystarczy na to kilka dni ale w trudnych przypadkach leczenie może trwać kilka miesięcy. Po całkowitym wyleczeniu aplikacje należy stosować jeszcze przez jakiś czas, aby wzmocnić chory organ. Nigdy nie wolno robić aplikacji na piersi i żołądek podczas i bezpośrednio po posiłku. Należy odczekać 1-1,5 godziny. Na wszystkie inne części ciała aplikacje można wykonywać w każdym czasie. Można wykonać 2 lub 3 aplikacje jednocześnie na różne części ciała.

Glinę należy wykorzystywać tylko w stanie zimnym, nie podgrzewać jej, gdyż aplikacje wykonywane są na miejsca w stanie zapalnym, a co tym idzie gorące.

W przypadku gdy ciężko wykonać aplikację (oczy, uszy i in.) można wykonać owinięcie. W tym namaczamy tkaninę dokładnie w półpłynnej masie z gliny, nakładamy ją na chorą część ciała i przykrywamy wełnianym materiałem. Nasączoną gliną tkaninę trzeba często zmieniać.

Zabiegi taki można stosować również wtedy, gdy należy poddać działaniu gliny duże powierzchnie skóry.

Zabrania się stosowania aplikacji i tamponów dłużej, niż 2-2,5 godziny.

Nie zaleca się powtórnego wykorzystywania gliny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: